Buty i torebka kobiety sukcesu

Podobno nie szata zdobi człowieka, lecz to właśnie nasz wygląd decyduje o tym, w jaki sposób jesteśmy postrzegani przez otoczenie. Kobieta sukcesu powinna nie tylko posiadać odpowiednie kompetencje, ale i prezentować się w należyty sposób.

Doskonale skrojone garsonki, sukienki czy też żakiety, to nie wszystko. Bez odpowiednich butów i torebki, nawet najstaranniej dobrany strój będzie niekompletny. Dla wielu pań liczy się przede wszystkim wygoda i komfort, jednak postępowanie wbrew zasadom dress code, jest przynajmniej niestosowne. Proszę sobie wyobrazić, że staje przed nami kobieta podająca się za dyrektora banku. Ładnie ubrana, starannie upięta fryzura i doskonały makijaż, delikatna biżuteria. Za to na jej ramieniu zwisa bezwiednie worek w jaskrawym kolorze, który trudno nazwać torebką. Na stopach zamiast eleganckich czółenek, letnie sandały z rzemyków. Nawet ładne, jednak w żaden sposób niepasujące do stanowiska i całego stroju.

Przykład być może nieco przejaskrawiony, jednak mający na celu uzmysłowić, jak ważne są szczegóły służbowego stroju. Kobieta sukcesu, powinna być przede wszystkim bardzo elegancka, która w każdym calu prezentuje się perfekcyjne. Jej wygląd często świadczy o jej profesjonalizmie i stosunku do pełnionych obowiązków.

Torebka bizneswoman powinna być elegancka i klasyczna. W przypadku mody biurowej, zawsze na czasie będą proste fasony i stonowane barwy, takie jak czerń, brąz, szarość czy beże. Warto również zastanowić się nad funkcjonalnością takiej torebki. Dobrze, gdy pozwala przechowywać wszelkie niezbędne przedmioty, jak telefon, dokumenty, portfel, okulary, zapasowa para rajstop, czy kosmetyki pozwalające poprawić wygląd w ciągu dnia. Nie należy jednak wybierać „workowatych” fasonów, ponieważ rzadko dobrze prezentują się w towarzystwie eleganckich garsonek i sukienek.

Proste, klasyczne czółenka na niewielkim obcasie, zawsze będą doskonale komponować się ze strojem służbowym. Dobrze wyprofilowane, z wysokiej jakości materiałów pozwolą czuć się komfortowo, nawet przez cały dzień. Najlepiej wybierać obuwie skórzane, pełne (dopuszczalne są także niewielkie wycięcia na palce). Niedopuszczalne są buty, które odsłaniają całą stopę.

PODZIEL SIĘ: