Magia dodatków, co mówią o kobiecie?

We współczesnym świecie mody, dopuszczalne są różnego typu dodatki. Biżuteria wykonywana z różnych materiałów, w urozmaiconych formach i fasonach, może nie tylko być doskonałym uzupełnieniem stroju, ale i bogatym źródłem wiedzy o osobie, która ją nosi.

Typ noszonych ozdób może stanowić symbol przynależności do określonych grup społecznych lub etnicznych, a także wyrażać osobowości danej osoby. Chęć wyrażenia siebie, poprzez noszenie konkretnej biżuterii, najczęściej spotykana jest u nastolatków. W ten sposób młodzi ludzie sygnalizują swoją niezależność, indywidualny styl lub przynależność do określonej popkultury. Osoby dorosłe, aktywne zawodowo zwykle stosują się do tzw. dress code, jednak poza pracą, bardzo często można zaobserwować u nich odmienne preferencje w zakresie wyboru dodatków.

Zwykle nie zdajemy sobie z tego sprawy, jednak wybierana przez nas biżuteria wiele mówi o naszej osobowości. Ważny jest nie tylko kształt i wielkość, ale i kolor czy chociażby materiał z jakiego wykonane są ozdoby. Zwolenniczki ekologicznych rozwiązań, często stawiają na neutralne barwy i naturalne tworzywo z jakiego wykonana jest ich biżuteria. Romantyczki, a także kobiety przebojowe i energiczne często sięgają po dodatki w czerwonym kolorze. Dla introwertyczek najodpowiedniejsze są wszelkiego typu brązy i zielenie, a dla marzycielek – biel i błękit.

Złotą biżuterię wybierają tradycjonalistki, a także zwolenniczki dobrej jakości i ponadczasowej klasyki. Srebro może świadczyć o sentymentalizmie kobiety, a zamiłowanie do plastikowych i barwnych dodatków, chęć podążania za aktualną modą.

PODZIEL SIĘ: