5 uczuć, do których masz prawo

5 uczuć, do których masz prawo

Kobiety często są wychowywane w przeświadczeniu, że zawsze muszą być wdzięczne i miłe. Pewnych emocji nie wypada im odczuwać. W rezultacie czują się winne za przeżywanie pewnych uczuć, choć tak być nie powinno. Przedstawiamy 5 uczuć, do których masz prawo.

Masz dość zasypywania cię prezentami, które cię do czegoś obligują

Nie ma znaczenia, czy prezent jest ekskluzywny czy symboliczny, ale gdy czujesz, że cię do czegoś obliguje, możesz odczuwać złość. Niektóre blogerki książkowe narzekają na to, że wydawnictwa ciągle zasypują je tytułami, których nie zamawiały. Podały im kiedyś dane w ramach współpracy, ale chodziło o zgodę na konkretny tytuł książki, a nie na każdą nowość wydawniczą.  Co ci po książkach, które cię nie interesują? Mają pełnić rolę kurzołapów? Gorzej, gdy druga strona upomina się o swoje prawa. Z zachowaniem nie fair możesz też spotkać się w pracy. Umawiasz się z klientem, że za określoną kwotę zrobisz mu zdjęcie 6 produktów, a ten przysyła ci 7 i wspomina, że wszystko możesz sobie zostawić jako gratis do wynagrodzenia. Takie zmuszanie cię do wykonania większej liczby zdjęć może powodować twoją złość. Masz do niej pełne prawo. Niektórzy udając dobrych wujków, zmuszają nas do rzeczy, na które normalnie same byśmy się nie zgodziły.

Masz prawo mieć dość krzyku dzieci

Przyjęło się, że kobieta ma lubić dzieci. Jak za nimi nie przepada, to jest wybrykiem natury, któremu szkodzi brak prawdziwego mężczyzny u boku. Tymczasem masz prawo nie lubić dzieci z dowolnego powodu – bo roznoszą zarazki, krzyczą, wymagają ciągłej uwagi, mając je, nie da się umówić z koleżanką na spontaniczny wypad na miasto etc. Nie pozwól sobie wmówić, że masz obowiązek kochać wszystkie dzieci świata.

Masz prawo być wściekła na koleżankę za to, że przyprowadziła chore dziecko

Z jednej strony wiele osób jej współczuje, że ma chore dziecko, nie może go z nikim zostawić i dlatego przyszła z nim do biura. Z drugiej dlaczego to dziecko ma stać się źródłem infekcji dla ciebie czy pozostałych pracowników? Maluch w pracy powoduje też dużo zamieszania i utrudnia koncentrację na wykonywanych obowiązkach.

Masz prawo być wściekła na osoby starsze za to, że wepchały się przed tobą

O seniorach, podobnie jak o dzieciach, w naszym społeczeństwie wypada mówić tylko dobrze. Tymczasem nie każdy z nich zachowuje się przyzwoicie. Jeśli czekasz na godzinę 9, bo wtedy masz umówioną wizytę u lekarza, to sytuacja, że senior wpycha się przed tobą, bo nie uznaje systemu zapisu na konkretną godzinę, tylko wysiedzenia jej sobie, jest po prostu nie fair. Po pierwsze, obowiązują konkretne zasady. Po drugie, ty musisz jechać do pracy, a senior może poczekać na swoją kolej.

Masz prawo mieć wszystkiego dość, gdy boli cię gardło

Gdy jesteśmy przeziębione i czujemy się naprawdę kiepsko, często irytuje nas każdy drobiazg. Wiertarka od sąsiada, ciągle wydzwaniająca koleżanka, klientka, która ciągle musi dopytać o coś przez telefon. Masz prawo mieć wszystkiego dość, gdy boli cię gardło.

PODZIEL SIĘ: