Od czego warto zacząć przygodę z medycyną estetyczną?

freepik.com, grafika dostarczona przez partnera

Bieg upływających lat bardzo często chętnie próbujemy maskować najwyższej jakości kosmetykami. Niektóre z nich potrafią czynić cuda, jednak nie mają zdolności wnikania w tkankę właściwą skóry. Mogą to zrobić zabiegi medycyny estetycznej, dzięki której o wiele skuteczniej będziemy w stanie oddziaływać na ogólny wygląd cery. Od czego zatem warto rozpocząć swoją przygodę z medycyną estetyczną, kiedy kosmetyki przestają wystarczać? Podpowiadamy.

Czym kierować się przy wyborze pierwszego zabiegu medycyny estetycznej?

Zanim zdecydujemy się na pierwszy zabieg medycyny estetycznej, powinniśmy wiedzieć, że warto kierować się przy tym kilkoma czynnikami. Przede wszystkim jest to wiek pacjenta. Na ogół trudno jest wskazać ten magiczny moment, w którym koniecznie warto rozważyć wizytę w salonie kosmetycznym. Każdy człowiek jest inny, a jego skóra wymaga różnorodnego traktowania. Z pewnością można jednak powiedzieć, że im wcześniej, tym lepiej. Odmładzanie twarzy warto zacząć chociażby od 25. roku życia, bowiem wtedy w skórze spowalnia się proces tworzenia kolagenu, który odpowiedzialny jest za jędrność i sprężystość naskórka.

Kolejnym wyznacznikiem będą ewentualne problemy skórne, a także jej typ. Jeśli naszym utrapieniem jest stale nawracający trądzik, przebarwienia po krostkach czy rozszerzone naczynka to z pewnością jest to dobry moment, aby skorzystać z zabiegów, jakie oferuje medycyna estetyczna Kraków. Osoby z cerą suchą będą nastawione na zwiększone nawilżenie cery, a posiadaczki cery tłustej z pewnością chętnie skorzystają z zabiegów o charakterze normalizującym wydzielanie sebum.

Jakie zabiegi medycyny estetycznej warto wybrać na początku?

Medycyna estetyczna w ostatnich latach rozwija się w takim tempie, że do wyboru mamy całą gamę skutecznych zabiegów. Na początek jednak warto spróbować mezoterapii mikroigłowej. Jest on mało inwazyjny, a jego niekwestionowaną zaletą jest możliwość indywidualnego doboru do problemu skóry koktajlu witaminowego, a także głębokości wkłucia. Zabieg ten świetnie pobudza skórę do produkcji kolagenu i elastyny, a także stymuluje ją do przyspieszonej regeneracji.

Innym, równie często polecanym zabiegiem, będzie zastosowanie kwasu hialuronowego. Działa on nawilżająco, a także pełni istotną funkcję w pobudzaniu produkcji kolagenu. Co ważne, przed jego przyjęciem nie jest konieczne wykonywanie żadnych testów alergicznych, bowiem nie wywołuje on nieprzewidzianych reakcji. Jest zatem bezpieczny nawet dla młodych osób.

PODZIEL SIĘ: