Jaka fryzura dla kobiety dojrzałej?

Z wiekiem włosy tracą swój blask, kolor i objętość. Utrzymanie atrakcyjnej fryzury u kobiet dojrzałych, często stanowi niemały problem. Warto jednak sięgnąć po rady światowej sławy stylistów i fryzjerów, którzy podpowiedzą jak przyciąć i ufarbować włosy, by wyglądać atrakcyjne i młodo.

Pierwsze siwe włosy mogą pojawiać się nawet u kobiet przed 30. rokiem życia. Sięgając po nowoczesne rozwiązania w zakresie farbowania i pielęgnacji delikatnej struktury włosów, można sprawić, że także kobiety w dojrzałym wieku, będą mogły pochwalić się modną i nowoczesną fryzurą, która odejmie im nawet kilka lat.

Panie po 40. roku życia, nie zawsze muszą decydować się na krótkie cięcie i nijakie, jednolite kolory włosów. Poważnym błędem jest sięganie po nienaturalne odcienie, które w rzeczywistości zamiast odmładzać, dodają lat. Ekstrawaganckie kolory i mocno awangardowe fryzury lepiej pozostawić młodym kobietom, które lubią eksperymentować z własnym wyglądem i wciąż mogą pozwolić sobie na nowatorskie rozwiązania.

W ostatnim czasie, pośród licznych salonów fryzjerskich panuje moda na tzw. farbowanie ombre. Standardowy wariant tego typu koloryzacji, polega na intensywnym odbarwieniu tylko części włosów, zwykle od połowy ich długości.  Kontrast jest znaczny, jednak już powstały zmodyfikowane warianty takiego farbowania włosów. Okazuje się, że jest to doskonałe rozwiązanie nie tylko dla bardzo młodych kobiet. Wybierając stonowane kolory i tylko nieznaczne odbarwienie niektórych pasm włosów, można im nadać wizualnej objętości. W połączeniu z odpowiednim cięciem, można uzyskać doskonały efekt odmładzający.

PODZIEL SIĘ: