Kiedy warto zatrudnić personal shopper’a?

            Spacer po sklepach odzieżowych w poszukiwaniu czegoś wyjątkowego, nie dla każdej kobiety stanowi formę miło spędzonego czasu wolnego. Teoretycznie sklepy wypełnione są ró

żnorodnym towarem, jednak w rzeczywistości zdecydowana większość kolekcji odzieżowych stanowi określony, stale powielany szablon. Trudno jest także samodzielnie podjąć decyzję w której sukience wygląda się lepiej, lub jakie spodnie lepiej prezentują się z krótkim żakietem. Ekspedientki nie zawsze potrafią dobrze doradzić, a nawet najlepsza przyjaciółka nie powie wprost, że dany ciuch wygląda źle, gdy ten wyjątkowo spodobał się koleżance.

            Na taką okoliczność najlepiej do wspólnych zakupów zaangażować personal shoppera. Nie jest to szczególnie popularny w naszym kraju zawód, jednak osoba, która zajmuje się osobistym asystowaniem w trakcie zakupów, posiada także odpowiednie rozeznanie w świecie mody. Co więcej, opłacony personal shopper szczerze doradzi w czym najlepiej prezentuje się określona sylwetka i na co zwrócić uwagę podczas wyboru nowych elementów garderoby. Często też taka osoba potrafi odpowiednio dobrać rozmiar nie tylko odzieży, ale i bielizny, która często decyduje o tym, w jaki sposób strój prezentuje się na figurze kobiety.

            Personal shopper to zwykle osoba pracująca jako tzw. wolny strzelec. Jej wynagrodzenie można znacznie się wahać w zależności od wielkości miasta i reputacji samego osobistego doradcy zakupowego. Jeżeli na wspólne zakupy zabierze się dość popularnego stylistę można liczyć się z dość wysokim rachunkiem, jednak chcąc wymienić całą obecną garderobę, warto zainwestować także w profesjonalną pomoc.

PODZIEL SIĘ: