W razie problemów – doradca finansowy

doradca finansowyDoradca finansowy przeanalizuje twoje możliwości i podpowie w co zainwestować, by jak najwięcej zarobić.

Laikom oferty banków mogą wydawać się skomplikowane. Nic straconego. W razie wątpliwości, po pomoc można zwrócić się do doradcy finansowego. To ekspert, który posiada odpowiednią wiedzę oraz znajomość aktualnych produktów dostępnych na rynku, takich jak: lokaty, konta oszczędnościowe czy fundusze inwestycyjne. Wie, ile i w jakim czasie można zarobić oraz potrafi przewidzieć ewentualne straty.

Co ważne, dzięki wsparciu doradcy finansowego można uniknąć finansowych pomyłek. Za usługi doradcy nie trzeba także płacić. Wynagrodzeniem jest prowizja, którą wypłaca mu bank lub instytucja, z którą zawiera się umowę.

Niestety, doradca nie ponosi także odpowiedzialności za podejmowane przez klienta decyzje. Ostateczną decyzję należy podjąć samodzielnie.

doradca finansowyKto pyta, nie błądzi

Przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy, warto się zastanowić. Tutaj rządzi zasada: „kto pyta, nie błądzi”. W razie najmniejszej wątpliwości, warto dopytać o szczegóły. Jak mówi znane porzekadło, nie ma głupich pytań. Praca doradcy polega właśnie na tym, żeby wszystko dokładnie wytłumaczyć i rozwiać każdą wątpliwość.

Jeśli język oferty wydaje się zbyt skomplikowany, również warto poprosić o wyjaśnienie. Szczególnie warto dopytać, jak wysokiego zysku można się spodziewać i jak długo będzie trzeba na niego czekać.

Ważne. Doradca powinien uprzedzić także o możliwościach straty i zwrócić uwagę na czyhające pułapki. Przykład. Fundusze inwestycyjne zależne są od kondycji finansowej światowej gospodarki.

Gdzie znaleźć doradcę finansowego?

Niestety, nie ma państwowej bazy doradców finansowych. Nie muszą oni też zdawać państwowego egzaminu, który kończy się uzyskaniem licencji. Dlatego przy wyborze doradcy finansowego należy przede wszystkim kierować się zdrowym rozsądkiem.

Jak radzą specjaliści, warto spotkać się z kilkoma doradcami finansowymi i ocenić, czy ich sposób pracy oraz podejście do klienta jest właściwe. – Warto podpytać też znajomych, być może oni będą mogli podpowiedzieć kogoś znajomego – dodają specjaliści.

Doradców finansowych można także szukać za pośrednictwem internetu lub skorzystać z usług renomowanych firm, które skupiają w swoich szeregach sprawdzonych specjalistów.

Rzetelny doradca cię nie opuści

Pomoc rzetelnego i wiarygodnego doradcy zawodowego nie ogranicza się jedynie do podpisania umowy. Profesjonalista, któremu naprawdę zależy na udzieleniu pomocy, będzie pilotować postęp sprawy. Pomoże w kontaktach z instytucją finansową lub podpowie o nowych możliwościach, które pojawiły

PODZIEL SIĘ: