Zawsze piękne i modne!

Polska to kraj pełen stereotypów. Wiele z nich dotyczy wieku kobiet i ich roli w społeczeństwie. Często można usłyszeć, że „czegoś już nie wypada robić lub nosić”. Czas na to, by wszystkie kobiety, niezależnie od wieku, uwierzyły w swe piękno.

Chciało by się wykrzyczeć na całe gardło – „Kochane Panie, bądźcie piękne!” Dla siebie samych, pomimo dziwacznych ocen otoczenia. To Wy same decydujecie o tym, w czym czujecie się dobrze i ile centymetrów mają Wasze szpilki. Zapomnijmy wreszcie o stereotypowych wizjach kobiet. Nie każda z nas musi być matką-Polką, nie każda chce być kurą domową i nie każda dobrze czuje się w roli robota wieloczynnościowego. Czas być kobiecą, niezależnie od wieku. Zmiany najlepiej zacząć od własnej szafy.

Bez sentymentów i utartych przekonań, wyruszamy na zakupy. Konieczne będzie skompletowanie takiej garderoby, która pozwoli swobodnie łączyć ze sobą poszczególne jej elementy. Klasyczna „mała czarna”, śliczny żakiecik, ciemne jeansy o prostym fasonie, bluzeczka podkreślająca największe atuty (piękny dekolt, a może doskonała talia?), spódniczka, spodnie na kant. Nie zaszkodzi, gdy kupimy także coś ekstrawaganckiego, na wyjątkowe okazje. Pozwólmy sobie na dobrą zabawę, nie bójmy się przymierzać nawet najdziwniejszych kreacji.

Przeglądając kolorowe magazyny można odnieść wrażenie, że moda zarezerwowana jest tylko dla młodych. Tymczasem kobiety w dojrzałym wieku, coraz częściej prezentują się lepiej niż ich nastoletnie córki. Zadbane, ze starannie przygotowanym makijażem i modną fryzurą, nie mogą zapominać o odpowiednim stroju. Na co dzień i do pracy, najlepiej wybierać fasony klasyczne, w stonowanych barwach.

PODZIEL SIĘ: