Kim jest nowoczesna kobieta?

bizneswoman

bizneswomanKojarzy nam się przede wszystkim z bezwzględną bizneswoman, która na śniadanie pożera mężczyzn, których zdobyła poprzedniego wieczoru podczas szalonego wypadu w miasto. Całkowite przeciwieństwo kobiety tradycyjnej, która ma siedzieć w domu, mężowi buty czyścić i obiad szykować.

 

Takie czarno-białe rozgraniczenie przynosi jedynie frustrację. Setki kobiet, które wybrały życie domowe, zamiast oszałamiającej kariery, słyszy ciągle, że nie są „nowoczesne”. A przecież nowoczesność to przede wszystkim korzystanie z możliwości, jakie oferuje nam świat współczesny i nieustanne szukanie nowych rozwiązań.

 

Kobieta nowoczesna to matka, która razem z dzieckiem wybierze sprzęt elektroniczny, umie obsłużyć komputer, nie woła dziecka za każdym razem, kiedy chce coś znaleźć w internecie. To kobieta, która wierzy, że jest wartościowym człowiekiem, którego zdanie powinno być brane pod uwagę w dyskusji. Jej nowoczesność objawia się tym, że czasem na obiad zamiast schabowego będzie egzotyczna potrawa.

 

Nowoczesna kobieta nie musi robić kariery, ale potrafi pogodzić życie rodzinne z zawodowym. Nawet, jeśli z konieczności wybiera tylko rodzinę, nie zaprzestaje samorozwoju – uczy się języków,  poznaje tajniki swojego ciała i zdrowia, ma interesujące ją hobby. Korzysta z technicznych nowinek: komputera, laptopa, odtwarzacza DVD, komórki. Dba o zdrowie i regularnie przechodzi badania profilaktyczne.

 

Media kreują kobietę nowoczesną jako supermankę, która mało tego, że jest zadbana, pracuje na dobrym stanowisku, to jeszcze ma odchowane dzieci i czas na rozwój duchowy. Jest to ideał praktycznie niemożliwy do osiągnięcia, co powoduje frustrację wielu kobiet. Ów pęd ku idealnej nowoczesnej kobiecie zauważamy w serialach o kobietach sukcesu.

 

Zamiast martwić się tym, że Twoje życie nie jest barwne i pełne seksu w wielkim mieście, a Ty nie jesteś gotowa na wszystko, spójrz na to, co osiągnęłaś. Jesteś już dojrzałą kobietą, która sporo w życiu przeszła. Czy jest ci źle, tutaj, w tym miejscu Twojego życia? Jeśli tak, to zastanów się, co możesz zmienić. Jeśli nie, to pozostaje jedynie cieszyć się życiem!

 

Skoro czytasz ten artykuł, na pewno jesteś bardziej nowoczesna, niż myślisz!

PODZIEL SIĘ: