Zdrowy dom

zdrowy domUrządź swój dom, wykorzystując tylko zdrowe materiały. Piękny nowoczesny i wzorowo prowadzony dom to marzenie każdej z nas. Na pewno się spełni jeśli skorzystasz z naszych podpowiedzi.

  1. 1.     Meble – idealnie byłoby mieć drewniane, zabezpieczone woskiem lub lakierem rozcieńczonym z wodą. W meblach ze sklejki i płyty wiórowej mniej renomowani producenci stosują złe kleje, wydzielające benzen i formaldehyd.

 

  1. 2.     Tkaniny – wybieramy bawełnę len i wełnę. Pamietaj, że odporny na plamy dywan lub takie obicie kanapy to zasługa nałożonej na włókna chemicznej warstwy, która wydziela opary. Często odkurzaj dywan, ponieważ w nim zbierają się toksyny.

 

  1. 3.     Podłoga – najlepsza jest drewniana, z terakoty lub gresu przyklejona ekologicznym klejem. Jeśli kładziesz panele lub zmywalną wykładzinę, wybierz koniecznie te z atestem.

 

  1. 4.     Ściany – wybieraj farby przeznaczone dla pokoi dziecięcych, dla alergików. Wystrzegaj się takich, które pachną przy malowaniu. A jeśli tapetujesz mieszkanie, zdecyduj się na tapetę papierową niżeli winylową.

 

 

  1. Naczynia kuchenne – najzdrowsza jest stal, porcelana, ceramika. Zmniejsz ilość plastików, może być w nich bisfenol.
PODZIEL SIĘ: