Gdy on stracił prace

wsparcie

facetKażdemu mężczyźnie który właśnie stracił prace, bardzo trudno jest się odnaleźć w nowej sytuacji. Czuje się gorszy, bo zawiódł jako mąż, ojciec bądź partner. Naruszona jest jego ambicja. Facet często określa samego siebie poprzez pełnione stanowisko i zarobki. Może reagować wycofaniem oraz lub agresją. A ty w tym wszystkim stajesz się zła, rozgoryczona i myślisz sobie „niech on się w końcu czymś zajmie! Jak przetrwać kryzys?

 

Co robić

Nie jest łatwo to prawda, bo nagle zostałaś jedynym żywicielem rodziny. Musisz też uświadomić sobie, że ten stan nie będzie trwał w nie skończoność.

Wzmocnij siebie

Od tego trzeba zacząć, bo od tego zależy dalszy ciąg wydarzeń. Nie dopuść by ta sytuacja Cię przytłoczyła. Łatwiej zapanujesz nad sytuacją, gdy będziesz spokojniejsza i bardziej wyrozumiała. A teraz będziesz bardziej narażona na złość,  gniew nie raz też poniosą cie nerwy. Postaraj się znaleźć wsparcie, nie ukrywaj swoich trosk i obaw. Wyżal się mamie czy przyjaciółce.

 

wsparcieNie analizuj przyczyn straty pracy

Chcesz wiedzieć dlaczego akurat on został zwolniony, ale całej prawdy i tak się nie dowiesz, nie rozdrapuj więc ran i nie wypytuj o go o to.

 

Nie okazuj litości 

To zabija motywację mówiąc mu jaki jest biedny i nie szczęśliwy, tylko utwierdzasz go w tym przekonaniu. Nie bądź też nadopiekuńcza.

 

Nie porównuj go z innymi

Uwagi takie jak „ Mąż mojej koleżanki to znalazł prace w tydzień „ z pewnością mu nie pomogą, tylko go zdemotywują.

 

Okazuj wsparcie

Mów, że go kochasz , częściej przytulaj, bądź przy nim ale nie narzucaj się, zaczekaj aż sam da ci sygnał, że chce porozmawiać. Mężczyźni w takich sytuacjach nie lubią się skarżyć, raczej chowają się po grubym pancerzem, może minąć trochę czasu, musisz być cierpliwa i poczekać, aż będzie gotów.

 

Nie wyręczaj go w szukaniu pracy

Nie przeglądaj za niego ofert, tylko daj mu gazetę by sam się zainteresował. W żadnym wypadku nie pisz za niego CV i nie wysyłaj, lepiej powiedz „Znalazłam fajny portal, gdzie jest dużo ofert pracy” oto adres …

 

Nie umniejszaj jego roli w związku

Twoja wypłata to teraz wasze jedyne pieniądze. Z tego powodu, nawet podświadomie, możesz czuć się ważniejsza i chcesz podejmować wszystkie decyzje. Nie dopuść do tego by się stać rywalką męża. Niech ma świadomość, że jego zdanie też się liczy, pomimo tego że nie ma pracy.

 

Zapraszamy do współpracy!

Biuro
ul. Żniwna 3, 45-763 Opole Tel: 789 419 820
© Copyright Nowoczesna kobieta 2021