Gdy on stracił prace

wsparcie

facetKażdemu mężczyźnie który właśnie stracił prace, bardzo trudno jest się odnaleźć w nowej sytuacji. Czuje się gorszy, bo zawiódł jako mąż, ojciec bądź partner. Naruszona jest jego ambicja. Facet często określa samego siebie poprzez pełnione stanowisko i zarobki. Może reagować wycofaniem oraz lub agresją. A ty w tym wszystkim stajesz się zła, rozgoryczona i myślisz sobie „niech on się w końcu czymś zajmie! Jak przetrwać kryzys?

 

Co robić

Nie jest łatwo to prawda, bo nagle zostałaś jedynym żywicielem rodziny. Musisz też uświadomić sobie, że ten stan nie będzie trwał w nie skończoność.

Wzmocnij siebie

Od tego trzeba zacząć, bo od tego zależy dalszy ciąg wydarzeń. Nie dopuść by ta sytuacja Cię przytłoczyła. Łatwiej zapanujesz nad sytuacją, gdy będziesz spokojniejsza i bardziej wyrozumiała. A teraz będziesz bardziej narażona na złość,  gniew nie raz też poniosą cie nerwy. Postaraj się znaleźć wsparcie, nie ukrywaj swoich trosk i obaw. Wyżal się mamie czy przyjaciółce.

 

wsparcieNie analizuj przyczyn straty pracy

Chcesz wiedzieć dlaczego akurat on został zwolniony, ale całej prawdy i tak się nie dowiesz, nie rozdrapuj więc ran i nie wypytuj o go o to.

 

Nie okazuj litości 

To zabija motywację mówiąc mu jaki jest biedny i nie szczęśliwy, tylko utwierdzasz go w tym przekonaniu. Nie bądź też nadopiekuńcza.

 

Nie porównuj go z innymi

Uwagi takie jak „ Mąż mojej koleżanki to znalazł prace w tydzień „ z pewnością mu nie pomogą, tylko go zdemotywują.

 

Okazuj wsparcie

Mów, że go kochasz , częściej przytulaj, bądź przy nim ale nie narzucaj się, zaczekaj aż sam da ci sygnał, że chce porozmawiać. Mężczyźni w takich sytuacjach nie lubią się skarżyć, raczej chowają się po grubym pancerzem, może minąć trochę czasu, musisz być cierpliwa i poczekać, aż będzie gotów.

 

Nie wyręczaj go w szukaniu pracy

Nie przeglądaj za niego ofert, tylko daj mu gazetę by sam się zainteresował. W żadnym wypadku nie pisz za niego CV i nie wysyłaj, lepiej powiedz „Znalazłam fajny portal, gdzie jest dużo ofert pracy” oto adres …

 

Nie umniejszaj jego roli w związku

Twoja wypłata to teraz wasze jedyne pieniądze. Z tego powodu, nawet podświadomie, możesz czuć się ważniejsza i chcesz podejmować wszystkie decyzje. Nie dopuść do tego by się stać rywalką męża. Niech ma świadomość, że jego zdanie też się liczy, pomimo tego że nie ma pracy.

 

PODZIEL SIĘ: