Kursy i szkolenia dla kobiet

W dzisiejszych czasach warto inwestować w siebie – zarówno w swój wygląd, jak i wykształcenie. Promowany jest też samorozwój emocjonalny.
Kursy i szkolenia dla kobiet mogą być bardzo różnorodne. Mają one duże znaczenie nie tylko ze względu na walor edukacyjny, ale również z uwagi na możliwość kreatywnego spędzenia wolnego czasu. Kursy takie mogą skupiać się na rozwijaniu zainteresowanie, ale też na zdobywaniu pewnych kompetencji intelektualnych i emocjonalnych, oraz, o czym mówi się najczęściej – na aktywizacji zawodowej oraz przygotowaniu do pełnienia danego stanowiska.
Do kursów umożliwiających rozwijanie swoich zainteresowań zaliczyć można takie propozycje jak : wszelkiego rodzaju kursy artystyczne, kurs malarstwa, rysunku, scrapbookingu, robienia biżuterii, ale również haftowania czy dobierania odpowiednich kolorów ubrań. Kursy te zazwyczaj nie podlegają dofinansowaniu, dotyczą bowiem hobby i nie mają zbyt wiele wspólnego z aktywizacją zawodową (no, chyba że decydujemy się na kurs stylistki, kosmetyczki czy florystki – wtedy można połączyć przyjemne z pożytecznym). Jeżeli chodzi o kursu umożliwiające samorozwój oraz podniesienie kwalifikacji tak intelektualnych, jak i emocjonalnych, to oprócz „standardowo” obecnych w ofercie kursów językowych czy szkoleń komputerowych (wszelkiego rodzaju), można wziąć udział w szkoleniach takich jak: warsztaty walki ze stresem, podnoszenie efektywności, walka z wypaleniem zawodowym, nauka asertywności, wykształcanie w sobie cech lidera. Część z kursów odwołuje się również do sfery uczuciowej kobiety, uczy, jak komunikować się w związku, jak radzić sobie z przemijającym czasem. Oczywiście – nie wszystkie propozycje są dofinansowywane – choć zdarzają się takie przypadki (np. radzenie sobie ze stresem, asertywność itd.).
W przypadku kursów o charakterze zawodowym również panuje bardzo duża różnorodność. Można się uczyć zarówno projektowana ogrodów, jak i podstaw zarządzania czasem, dostępne są kursy barmańskie, kosmetologiczne, managerskie, zaadresowane zarówno do osób bezrobotnych, jak i kobiet pracujących które pragną podnosić swoje kompetencje (i zarobki) w pracy. Możemy więc doskonalić się jako nauczyciel, sekretarka, ale również zorganizowany dyrektor kreatywny, organizator delegacji, mistrz promocji i PR, ekspert od księgowości. Możliwości jest naprawdę wiele – jeśli zaś nie widzimy dla siebie miejsca na rynku pracy może warto pomyśleć o szkoleniach ułatwiających zdobycie dofinansowania na własną działalność? Takie również istnieją – co więcej dość często są bezpłatne, a informacje o nich można znaleźć zarówno na stronach urzędów pracy, biur karier różnych uczelni wyższych oraz na stronach http://www.inwestycjawkadry.info.pl/

PODZIEL SIĘ: