Pokaż mi swoją torebkę, a powiem Ci jaka jesteś

Zdaniem wielu psychologów i psychoanalityków, o kobiecie wiele mówi nie tylko jej wygląd, ale i dodatki które nosi. Na podstawie fasonu torebki oraz jej zawartości, można przygotować niezwykle trafny opis osobowości jej posiadaczki.

Sięgając po proste szablony, można uznać, że zdecydowana większość pań, lubiących skromne, jednak eleganckie i klasyczne torebki, to kobiety prowadzące aktywny i niezwykle zabiegany styl życia, które cenią sobie praktyczne rozwiązania. W takiej torebce można znaleźć praktycznie wszystko, co kobiecie może być potrzebne w ciągu dnia. Wynika to przede wszystkim z tego, że takie panie wybierają raczej jeden model, który wykonany jest z wysokiej jakości materiałów, i który służy im jako dodatek na różne okazje.

Perfekcjonistki lubią dbać o szczegóły. Kobiety dla których ważne są detale, posiadają kilka torebek, a każda z nich doskonale dopasowana jest zarówno do stroju, jak i okazji. Nawet, gdy nie ma zbyt dużo czasu, zdąży przepakować niezbędne przedmioty z torebki „służbowej” do tej, którą zabiera na wieczorne spotkanie ze znajomymi. Z pewnością też, nie zdarzy się takiej kobiecie, przyjście do pracy z kopertówką, którą uważa za dodatek do wieczornych kreacji.

Jeżeli na ramieniu napotkanej kobiety, widzimy najnowszy model torebki znanego projektanta, możemy być pewni, że mamy do czynienia ze znawczynią mody, a przynajmniej z osobą kochającą być zawsze trendy. Z całą pewnością, w szafie takiej kobiety nie znajdziemy dodatków z zeszłorocznej kolekcji, a cała jej garderoba wygląda niczym gwiazdy.

Praktyczne zwolenniczki minimalizmu wybierają duże, pojemne torebki o neutralnej barwie. Kobiety decydujące się tylko na jeden model torebki, stawiają na jej praktyczne zastosowanie i raczej nie podążają za chwilową modą. Konieczność przekładania niezbędnych przedmiotów z jednej torebki do drugiej, jest dla nich uporczywą i zbędną czynnością.

Do charakterystyki osobowości, na podstawie posiadanej przez kobietę torebki, należy podchodzić z pewnym dystansem. Nie zawsze możliwe jest dokonanie właściwiej oceny, szczególnie gdy daną osobę spotykamy po raz pierwszy. Mimo wszystko, tego typu analizy mogą być całkiem niezłą zabawą w gronie znajomych i przyjaciół.

PODZIEL SIĘ: